Zesłanie Ducha Świętego

26 May 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego – 24.05.2015
1. W poniedziałek, 25 maja, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
2. We wtorek, 26 maja, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji beatyfikacji Sł. Bożego ks. Piotra Skargi.
3. W czwartek, 28 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji czwartego czwartku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za małżonków dotkniętych kryzysem. Po Mszy św. możliwość spotkania i rozmowy na trudne tematy małżeńskie. Naszym gościem będzie o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin.
4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
5. Informujemy, że trwa rekrutacja na studia w jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie. Akademia jest uczelnią kościelną na prawach publicznych. Studia stacjonarne są bezpłatne. Uczelnia oferuje studia I i II stopnia na kierunkach: administracja i polityka publiczna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filozofia, kulturoznawstwo, pedagogika, politologia, praca socjalna oraz jednolite studia magisterskie z psychologii. Prowadzimy też studia doktoranckie w zakresie filozofii i kulturoznawstwa oraz studia podyplomowe. Szczegółowe informacje o naszej ofercie dydaktycznej i zasadach rekrutacyjnych znajdują się na stronie internetowej www.ignatianum.edu.pl

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.