Magis w Krakowie

Jesteśmy młodzi. Mamy po kilkanaście lat. Niektórzy z nas chodzą do gimnazjum, inni do liceum. Nasze zainteresowania są typowe dla dzisiejszych nastolatków: muzyka, taniec, sport… Czujemy się czasem dobici przez szkołę. Lubimy zawierać nowe znajomości i przyjaźnie. Jak znaczna część naszych rówieśników przeżywamy uroki zakochiwania się, a czasem i gorzki smak rozstania. Nikt z nas nie lubi być sam. Mamy jeszcze jedną cechę wspólną: pewnego dnia, choć nie tego samego dla wszystkich, nasze drogi spotkały się. Każdy już sam mógłby tu opowiedzieć dokładnie jak to wyglądało.

Kiedy jesteśmy razem, przychodzą nam do głowy różne pomysły, mniej lub bardziej zwariowane. Im dłużej jesteśmy razem, tym bardziej czujemy, że nam ze sobą dobrze, że się lubimy i tym bardziej ciągnie nas do siebie. To wszystko pozwala nam nazywać się wspólnotą. A ponieważ cechuje nas właśnie to co „bardziej”, więc jesteśmy Wspólnotą Magis, bo słowo „magis” w j. łacińskim znaczy bardziej, więcej.

Jako wspólnota, działamy w Kościele i stawiamy sobie pewne cele, do których zmierzamy. Chcemy bardziej poznać, pokochać i naśladować Jezusa Chrystusa stawiając sobie za wzór św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów.

Może ktoś zapragnie poznać nas osobiście i nas odwiedzi? Zapraszamy, bo jak mówią: „do odważnych świat należy”.!!

Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 17.30 w salkach pod domem oo. jezuitów

Jeśli chcesz to napisz do: o. Damian Pawlik SJ, damianus50(at)gmail.com oraz znajdź nas na Fejsie.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.