XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 3 listopada 2019 r.

2 Jul 2020 | Ogłoszenia

  1. Dzisiaj po Mszach św. kwesta na wspólnotę „Chleb Życia”.
  2. W poniedziałek o godz. 15.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. 10 listopada mija 80 rocznica aresztowania w Krakowie przez niemieckich okupantów 25 jezuitów w ramach działań wymierzonych  w polska inteligencję. Zapraszamy na obchody tej rocznicy, które odbędą się w piątek 8 listopada br. przy ul. Kopernika 26.  O godz. 15. 30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice NSPJ, o 16.30 odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku willi Zofiówka, a następnie uroczystość poświęcona jezuitom na Auli Ignatianum. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.
  4. W zakrystii można składać kartki z wypominkami na listopad. W listopadzie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 16.00, a różaniec za zmarłych od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 16.00.
  5. Intencje na Mszę św. zbiorową (odprawianą w każdą niedzielę o godz. 11.00) można składać w zakrystii lub do skarbony obok kaplicy Matki Bożej Jurowickiej.
  6. W zakrystii do nabycia listopadowy numer biuletynu Apostolstwa Modlitwy: „Kochać i Służyć”.
  7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Karola Boromeusza.
  • we wtorek – wszystkich św. i bł. Towarzystwa Jezusowego.
  • w sobotę – rocznica poświecenia Bazyliki Laterańskiej.

Solenizantom składamy serdeczne życzenia:
Bożych łask i opieki Matki Bożej.
Wiernym i Przyjaciołom Kościoła św. Barbary

błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.