Wniebowstąpienie Pańskie

17 May 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie – 17.05.2015
1. Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się koncert: W hołdzie Matce Boskiej Jurowickiej. W ten sposób chcemy uczcić 130. rocznicę obecności obrazu Matki Bożej Jurowickiej w bocznej kaplicy naszego kościoła. Szczegóły koncertu można znaleźć na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
2. Także dzisiaj o godz. 19.00, w Bazylice NSPJ przy ul. Kopernika 26, odbędzie się Uroczysty Koncert Wielkanocny w wykonaniu orkiestry „L’estate armonico” i chóru „Kantorei Sankt Barbara” pod dyrekcją Wiesława Delimata. Szczegółowy program koncertu znajduje się na plakatach.
3. W poniedziałek, 18 maja, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00. W ramach „Szkoły modlitwy i wiary”, na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, która jest prowadzona według metody ignacjańskiej.
4. W czwartek, 21 maja, o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mężczyzn.
5. W zakrystii jest już dostępna najnowsza publikacja, poświęcona ks. Piotrowi Skardze pt: „Ks. Piotr Skarga SJ. Mała biografia”, której autorem jest Marek Balon. Zachęcamy do nabycia tej książki i zapoznania się z biografią naszego wybitnego rodaka.
6. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.