Wiadomości duszpasterskie – 5. Niedziela Wielkanocna

3 May 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna – 3.05.2015
1. W poniedziałek, 4 maja, świętego Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00. W ramach „Szkoły modlitwy i wiary”, również w poniedziałek, na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, prowadzonej według metody ignacjańskiej.
2. W środę, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
3. W piątek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
4. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
5. Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę, 10 maja, z udziałem Episkopatu Polski. Procesja wyruszy o godz. 9.00. Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, głównego Patrona Polski, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i patriotyzmu. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.