Wiadomości duszpasterskie – 8 X 2017

7 Oct 2017 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła – 8 X 2017

  1. Dzisiaj, 8 X, z racji Dnia Papieskiego, który przeżywamy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, zbierane są ofiary na stypendia dla zdolnej a mniej zamożnej młodzieży. Za włączenie się w ten gest miłosierdzia dla potrzebujących serdecznie dziękujemy.
  2. W poniedziałek, 9 X, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek, 10 X, o godz. 19.00 w kaplicy sodalicyjnej rozpocznie się kurs ALPHA. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i na stronie internetowej kościoła św. Barbary.
  4. W czwartek, 12 X, wspomnienie bł. O. Jana Beyzyma, kapłana.
  5. W zakrystii przyjmujemy intencje za zmarłych, tzw. Naszych zmarłych polecać będziemy Panu Bogu przez cały listopad podczas Mszy św. Gregoriańskiej o godz. 16.00 i w czasie modlitwy różańcowej, którą będziemy odprawiać w dni powszednie listopada o godz. 16.30.
  6. W niedzielę, 22 X, o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w wieczorze ku czci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi. Usłyszymy fragmenty kazań ks. Skargi w wykonaniu Andrzeja Roga, aktora Teatru STU w Krakowie. O oprawę muzyczną zadba chór Corda Cordis z Bazyliki NSPJ
    w Krakowie pod dyrekcją ks. Prof. Stanisława Ziemiańskiego. Wieczór ten ma być okazją do prezentacji aktualności myśli skargowskiej w nauczaniu prawd wiary oraz do prezentacji piękna staropolskiego języka.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.