Wiadomości duszpasterskie – 8 V 2016

7 May 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 V 2016

 

  1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16:00 nabożeństwo majowe. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w naszym kościele bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16:00.
  2. W poniedziałek, 9 V, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 14 maja, świętego Macieja, Apostoła.
  4. W przyszłą niedzielę, 15 V, uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się KONCERT WIELKANOCNY, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Wysłuchamy utworów muzyki klasycznej w wykonaniu Joanny Trafas (sopran) i Krzysztofa Siewkowskiego (organy).
  5. Przypominamy, że przy kościele św. Barbary w Krakowie (Mały Rynek 8) działa MANRESA – Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, które organizuje warsztaty: Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia. Jest to program rozwoju osobistego przeznaczony dla osób przeżywających różnego rodzaju kryzysy i trudności emocjonalne, a także dla osób pragnących zadbać o osobisty rozwój duchowy. Zapisy i informacje można znaleźć na stronie internetowej Kościoła św. Barbary, a także w folderkach, które znajdują się w zakrystii.

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.