Wiadomości duszpasterskie – 8 I 2017

11 Jan 2017 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 8 I 2017

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, kończy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy jeszcze choinki, szopki, śpiewanie kolęd aż do
    2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Od poniedziałku, 9 stycznia, rozpoczynamy okres zwykły „w ciągu roku”. Na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Przypominamy, że przy kościele św. Barbary w Krakowie (Mały Rynek 8) działa MANRESA – Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, które organizuje warsztaty: Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia. Jest to program rozwoju osobistego przeznaczony dla osób przeżywających różnego rodzaju kryzysy i trudności emocjonalne, a także dla osób, które chcą zadbać o osobisty rozwój duchowy. Zapisy i informacje można znaleźć na stronie internetowej Kościoła św. Barbary, a także w folderkach, które znajdują się w zakrystii.

 

Życzymy Wam błogosławionej niedzieli
 i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.