Wiadomości duszpasterskie – 6. Niedziela Wielkanocna

11 May 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna – 10.05.2015
1. W poniedziałek, 11 maja, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00. W ramach „Szkoły modlitwy i wiary”, również w poniedziałek, na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, prowadzonej według metody ignacjańskiej.
2. W czwartek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła.
3. W sobotę, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, jezuity, kapłana i męczennika – patrona Polski.
4. Przypominamy, że przez cały miesiąc nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele bezpośrednio po Mszy św.
o godz. 16.00.
5. W zakrystii jest już dostępna najnowsza publikacja, poświęcona ks. Piotrowi Skardze pt: „Ks. Piotr Skarga SJ. Mała biografia”, której autorem jest Marek Balon. Zachęcamy do nabycia tej książki i zapoznania się z biografią naszego wybitnego rodaka.
6. W przyszłą niedzielę (17 maja) o godzinie 19:00 odbędzie się koncert W hołdzie Matce Boskiej Jurowickiej. W ten sposób chcemy uczcić 130. rocznicę obecności obrazu Matki Bożej Jurowickiej w bocznej kaplicy naszego kościoła. Szczegóły koncertu można znaleźć na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.