Wiadomości duszpasterskie – 6 III 2016

5 Mar 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 III 2016
1. Dzisiaj Gorzkie Żale zostaną odprawione po Mszy św. o godz. 16:00.
2. W poniedziałek, 7 III, w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
3. W niedzielę, 13 III, przypada 3. rocznica wyboru Ojca św. papieża Franciszka. Z tej okazji o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji.
4. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, za które można uzyskać odpust zupełny.
5. Przypominamy, że przy kościele św. Barbary w Krakowie (Mały Rynek 8) działa MANRESA – Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, które organizuje warsztaty: Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia. Jest to program rozwoju osobistego przeznaczony dla osób przeżywających różnego rodzaju trudności emocjonalne, a także dla osób pragnących zadbać o osobisty rozwój duchowy. Zapisy i informacje można znaleźć na stronie internetowej Kościoła św. Barbary.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.