Wiadomości duszpasterskie – 4 IX 2016

2 Sep 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła – 4 IX 2016

  1. W poniedziałek, 5 IX, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W czwartek, 8 IX, święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych w naszym kościele – jak w dni powszednie.
  3. W sierpniu br. obchodziliśmy kolejną rocznicę rozpoczęcia pracy Ośrodka dla Trędowatych w Maranie na Madagaskarze, wybudowanego przez bł. o. Jana Beyzyma.  Z tej okazji w przyszłą niedzielę, 11 IX, podczas każdej Mszy świętej wysłuchamy okolicznościowego kazania.
  4. Przypominamy, że przy kościele św. Barbary w Krakowie (Mały Rynek 8) działa MANRESA – Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, które organizuje warsztaty: Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia. Jest to program rozwoju osobistego przeznaczony dla osób przeżywających różnego rodzaju kryzysy i trudności emocjonalne, a także dla osób, które chcą zadbać o osobisty rozwój duchowy. Zapisy i informacje można znaleźć na stronie internetowej Kościoła św. Barbary, a także w folderkach, które znajdują się w zakrystii. 

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.