Wiadomości duszpasterskie – 31 I 2016

30 Jan 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła – 31 I 2016

1. We wtorek, 2 II, święto Ofiarowania Pańskiego. W tradycji polskiej znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec.
2. Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach, które poświęciły się Bogu na drodze rad ewangelicznych. Na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie J. E. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
3. W piątek, 5 II, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja do godz. 18.00.
4. Manresa Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej działa już 5 lat. Z tej okazji zapraszamy na dziękczynną Mszę św., która zostanie odprawiona w Bazylice NSPJ przy ul. Kopernika 26 w sobotę, 6 II, o godz. 15.30. Po Eucharystii odbędzie się koncert, na który serdecznie zapraszamy.
5. W niedzielę, 24 I, na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 3064 zł 64 gr. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary: Bóg zapłać!

Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom Kościoła św. Barbary życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.