Wiadomości duszpasterskie – 30 X 2016

30 Oct 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXI Niedziela – 30 X 2016 – Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

  1. Dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Sodalicyjnej (wejście od Placu Mariackiego) odbędzie się ,,Boska Impreza”. Będzie to radosne spotkanie ludzi, którzy chcą uczcić Świętych Kościoła Katolickiego. Rozpoczęcie o godz. 19.00 Eucharystią, a następnie uwielbienie, taniec, itp. Więcej informacji na plakatach i Facebook-u. 
  2. W poniedziałek, 31 X, Wspomnienie św. Alfonsa Rodrigueza. Na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek, 1 XI, uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele – jak w niedziele.
  4. W środę, 2 XI, wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).
  5. W sobotę, 5 XI, przypada święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do naszego zakonu.
  6. Przez cały listopad modlimy się codziennie za zmarłych polecanych w Wypominkach w czasie Mszy św. Gregoriańskiej o godz. 16.00, a także w dni powszednie w czasie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. o godz. 16.00.
  7. Przypominamy, że od 1 do 8 XI Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych uzyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki przyjmujemy w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę, 6 XI, na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, kazania pt: Bez miłosierdzia oszalejemy! wygłosi ks. Jacek Krzemień, kapelan wspólnoty Chleb Życia, której przełożoną jest s. Małgorzata Chmielewska.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.