Wiadomości duszpasterskie – 29 V 2016

28 May 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 V 2016

  1. Dzisiaj, o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki sakralnej, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Naszymi gośćmi będą: Joanna Trafas (sopran) i Krzysztof Siewkowski (organy).
  2. W poniedziałek, 30 V, o godz. 15.00 zostanie odprawione  nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. We wtorek, 31 V, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. W środę, 1 VI, wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele odprawiane będą po Mszy św. o godz. 16:00.
  5. W czwartek, 2 VI, o godz. 18:30, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z procesją wokół Bazyliki Mariackiej.
  6. W piątek, 3 VI, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę, 4 VI, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Informujemy, że uroczysta sesja, zamykająca postępowanie diecezjalne procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi SJ, odbędzie się w Krakowie,
    w kościele pw. św. Apotołów Piotra i Pawła przy ul Grodzkiej 52a, we wtorek, 21 VI, o godz. 16:00.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.