Wiadomości duszpasterskie – 29 I 2017

28 Jan 2017 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła – 29 I 2017

  1. Fundacja Artystyczna Cantito zaprasza na wspólne kolędowanie, które odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16.00. Kolędy wykonają podopieczni fundacji, która pomaga artystycznie uzdolnionym osobom niewidomym
  2. W poniedziałek, 30 I, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W czwartek, 2 II, święto Ofiarowania Pańskiego. W tradycji polskiej znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. – jak w dni powszednie. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie świec. Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego.
    W tym dniu szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach, które poświęciły się Bogu na drodze rad ewangelicznych.
  4. W piątek, 3 II, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracja do godz. 18.00.
  5. W niedzielę, 22 I, na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 3196 zł 64 gr. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary: Bóg zapłać!

 Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom Kościoła św. Barbary życzymy
błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.