Wiadomości duszpasterskie – 27 XI 2016

28 Nov 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 27 XI 2016

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres czterech tygodni radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jedną z konkretnych form, aby owocnie przeżyć ten czas, może być udział w naszym kościele – OSTATNIE RORATY W MIEŚCIE – będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!
  2. W poniedziałek, 28 XI, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę, 30 XI, świętego Andrzeja, Apostoła, zaś w sobotę, 3 XII, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  4. W zakrystii są już do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, a także opłatki.
  5. W przyszłą niedzielę, 4 XII, przypada uroczystość ku czci św. Barbary, patronki naszego kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół naszego kościoła na godz. 16.00 na główną Mszę św. odpustową, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Dziekan Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii św. Floriana w Krakowie.
  6. Z okazji zbliżającej się uroczystości odpustowej ku czci św. Barbary, przygotowaliśmy specjalny przewodnik pielgrzyma: Kościół św. Barbary, który jest do nabycia w zakrystii i przy głównym wejściu do kościoła.

 Życzymy Wam błogosławionej niedzieli
 i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.