Wiadomości duszpasterskie – 26 II 2017

2 Mar 2017 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła – 26 II 2017

  1. W poniedziałek, 27 II, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00.
  2. W środę, 1 III, rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu, czas nawracania się, pokuty i wewnętrznej przemiany. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy od pokarmów mięsnych dotyczy tych, którzy ukończyli 14. rok życia i post ilościowy, który obowiązuje tych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie przekroczyli 60. roku. W tym dniu porządek Mszy św. w naszym kościele będzie następujący: 16.00, 18.00 i 20.00. Po każdej Mszy św. na znak pokuty posypanie głów popiołem.
  3. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15.30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, za które można uzyskać odpust zupełny.
  4. Już teraz zapraszamy na rekolekcje wielkopostne: Święci? Nie przesadzajmy!, które w naszym kościele rozpoczną się w 2. niedzielę Wielkiego Postu, 12 III. Rekolekcje poprowadzi
    Dariusz Piórkowski SJ, rekolekcjonista i Dyrektor Wydawnictwa WAM.
  5. Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów serdecznie dziękuję za złożone ofiary podczas kwesty, która odbyła się w ubiegłą niedzielę, 19 II. Zebrano 3001 zł i 5 euro.

Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom
Kościoła św. Barbary życzymy
błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.