Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2017

 1. Dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego. Centralne uroczystości odbywają się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.
 2. W poniedziałek, 24 IV, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. We wtorek, 25 IV, św. Marka, Ewangelisty.
 4. W sobotę, 29 IV, świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 5. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów klas III na dzień otwarty do KOSTKI, liceum jezuitów w Krakowie, w dniu 27 IV, w czwartek, od godziny 16:00 do godziny 20:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kostka.edu.pl.
 6. W przyszłą niedzielę, 30 IV, na 16:45 zapraszamy na program słowno-muzyczny: Przestrzeń słowa w twórczości Jana Pawła II i Czesława Miłosza. Na program składają się fragmenty poezji Jana Pawła II i Czesława Miłosza w adekwatnej nastrojowo oprawie muzycznej. Zabrzmią m. in. takie dzieła jak: Pieśń o Bogu ukrytym, Pieśń o blasku wody, Tryptyk rzymski, czy poezja noblisty: Wiara, Nadzieja, Miłość oraz Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada. Teksty recytuje dr hab. prof. Monika Rasiewicz, aktorka i reżyser scen krakowskich. Warstwę muzyczną opracował i wykonuje na violi da gamba teolog i muzyk dr Marek Skrukwa.

  Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom
  Kościoła św. Barbary życzymy
  błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!