Wiadomości duszpasterskie – 21 II 2016

17 Feb 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu – 21 II 2016
1. Dzisiaj Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 16:00.
2. W poniedziałek, 22 II, święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
3. We wtorek, 23 II, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. o beatyfikację Sł. Bożego ks. Piotra Skargi.
4. W czwartek, 25 II, z racji czwartego czwartku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za małżonków przeżywających kryzysy.
5. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, za które można uzyskać odpust zupełny.
6. Prosimy o przekazanie 1% podatku na Jezuickie Dzieła Pomocy Potrzebującym. Przez szkoły, bursy, wyższe uczelnie, ośrodki opiekuńczo – wychowawcze oraz pracę wychowawczą przy parafiach, Jezuici dbają o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą działalność, prosimy o zabranie odpowiedniego formularza PIT, który znajduje się na stoliku pod chórem.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.