Wiadomości duszpasterskie – 20 XI 2016

19 Nov 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla – 20 XI 2016

  1. Rozpoczęty dziś tydzień kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę, 27 XI, rozpocznie się Adwent. Zechciejmy jak najlepiej wykorzystać ten czas, aby dobrze przygotować się na przyjęcie przychodzącego Zbawiciela. Konkretnym znakiem tego przygotowania może być udział w Mszach świętych – Roratach, odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek, 21 XI, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek, 22 XI, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
  4. W czwartek, 24 XI, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw przeżywających kryzysy. Natomiast na godz. 20.00 zapraszamy na Eucharystię w intencji mężczyzn.
  5. Z okazji zbliżającej się uroczystości odpustowej ku czci św. Barbary, patronki naszego kościoła, przygotowaliśmy specjalny przewodnik pielgrzyma: Kościół św. Barbary, który jest do nabycia w zakrystii (tylko 6 zł).

Życzymy Wam błogosławionej niedzieli
 i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.