Wiadomości duszpasterskie – 19 VII 2015

18 Jul 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
16. Niedziela Zwykła – 19 VII 2015
1. W poniedziałek, 20 lipca, wspomnienie bł. Czesława, kapłana. O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
2. W środę, 22 lipca, wspomnienie św. Marii Magdaleny.
3. W czwartek, 23 lipca, świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Z racji czwartego czwartku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za małżonków dotkniętych kryzysem.
4. W sobotę, 25 lipca, świętego Jakuba, apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Jakub Kołacz, nasz prowincjał. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach!
5. Informujemy, że XXXV Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę wyruszy w drogę w święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia, po Mszy świętej odprawionej przed katedrą wawelską. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zaprasza ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.