Wiadomości duszpasterskie – 15 X 2017

7 Oct 2017 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 X 2017 

 1. W poniedziałek, 16 X, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę, 18 X, świętego Łukasza, ewangelisty.
 3. W czwartek, 19 X, na godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św.
  w intencji mężczyzn.
 4. W piątek, 20 X, uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji i miasta Krakowa.
 5. Przypominamy, że przez cały październik nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
 6. W zakrystii przyjmujemy intencje za zmarłych, tzw. Naszych zmarłych polecać będziemy Panu Bogu przez cały listopad podczas Mszy św. Gregoriańskiej o godz. 16.00 i w czasie modlitwy różańcowej, którą będziemy odprawiać w dni powszednie listopada o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę, 22 X, o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w wieczorze ku czci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi. Usłyszymy fragmenty kazań ks. Skargi w wykonaniu Andrzeja Roga, aktora Teatru STU w Krakowie. O oprawę muzyczną zadba chór Corda Cordis z Bazyliki NSPJ
  w Krakowie pod dyrekcją ks. Prof. Stanisława Ziemiańskiego. Wieczór ten ma być okazją do prezentacji aktualności myśli skargowskiej w nauczaniu prawd wiary oraz do prezentacji piękna staropolskiego języka.

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.