Wiadomości duszpasterskie – 13 XI 2016

13 Nov 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 XI 2016

  1. W poniedziałek, 14 XI, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W sobotę, 19 XI, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się centralne uroczystości z okazji zakończenia Roku Miłosierdzia, które rozpocznie o godz. 10.00 nabożeństwo i konferencja. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Po jej zakończeniu będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którą poprowadzi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
  3. Przypominamy, że Msza św. gregoriańska za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, odprawiana jest przez cały listopad o godz. 16.00, a różaniec za zmarłych odmawiany jest w dni powszednie listopada po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Podczas kwesty na rzecz Wspólnoty Chleb Życia, która odbyła się w niedzielę, 6 XI, zebrano 8 500 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za życzliwość i za wsparcie tego szlachetnego dzieła.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.