Wiadomości duszpasterskie – 13 IX 2015

1 Sep 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

24. Niedziela Zwykła – 13.09.2015

1. W poniedziałek, 14 IX, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
2. We wtorek, 15 IX, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
3. W czwartek, 17 IX, wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. w intencji mężczyzn, która zostanie odprawiona o godz. 20.00.
4. W piątek, 18 IX, święto Stanisława Kostki, jezuickiego nowicjusza, patrona młodzieży i Polski.
5. Serdecznie zapraszamy na Koncert Nowej Ewangelizacji „Daj się ponieść!”, który odbędzie się 19 września b.r. w bazylice NSPJ przy ul. Kopernika 26. Wśród wykonawców m.in. Leopold Twardowski, zespół „niemaGOtu” Jakuba Blycharza, kwartet smyczkowy oraz Chór Przyjaciół Koncertu Nowej Ewangelizacji. Zaczynamy Mszą św. o 18.00, bezpośrednio po niej – koncert. Inicjatywę Koncertu Nowej Ewangelizacji oraz poprzedzających go warsztatów muzycznych dla młodzieży, można wesprzeć przez nabycie kalendarzy i obrazków dostępnych w zakrystii.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.