Wiadomości duszpasterskie – 12 XI 2017

9 Nov 2017 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła – 12 XI 2017

  1. Dzisiaj rozpoczynają się obchody Światowego Dnia Ubogich w Krakowie. W ramach tych obchodów w kościele św. Barbary odbędzie się modlitewne „Jerycho” – nieustanna modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem, która będzie stanowić duchowe zaplecze akcji. Główną intencją „Jerycha” jest modlitwa za miasto Kraków, całą archidiecezję oraz Nową Ewangelizację miasta. Tegoroczna, szósta edycja „Jerycha” to przede wszystkim modlitwa za ubogich.
  2. W poniedziałek, 13 XI, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Przypominamy, że Msza św. gregoriańska za Zmarłych, polecanych w Wypominkach, odprawiana jest przez cały listopad o godz. 16.00, a różaniec za zmarłych odmawiany jest w dni powszednie listopada po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Podczas kwesty na rzecz Wspólnoty Chleb Życia, która odbyła się w niedzielę, 5 XI, zebrano 7 100 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za życzliwość i za wsparcie tego szlachetnego dzieła.

Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom
Kościoła św. Barbary życzymy
błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.