Wiadomości duszpasterskie – 11 III 2018

10 Mar 2018 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 III 2018

  1. W poniedziałek, 12 III, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00.
  2. W czwartek, 15 III, na godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji mężczyzn.
  3. W piątek, 16 III, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny i w naszych osobistych intencjach.
  4. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, studenci naszej Akademii Ignatianum kwestują na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom, która wspiera Polaków mieszkających na Kresach. Akcję prowadzi wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen. Za każde wsparcie już teraz dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w tę kwestę.
  5. W tym roku, 23 III miną 303 lata od daty zatwierdzenia przez papieża Klemensa XI dekretu Kongregacji Obrzędów w sprawie zawierzenia Miasta Krakowa św. Józefowi. Zgodnie
    z wieloletnią tradycją w poniedziałek, 19 III, w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom Kościoła św. Barbary
życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.