Wiadomości duszpasterskie – 1 XI 2015

31 Oct 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela – 1 XI 2015
Uroczystość Wszystkich Świętych
1. W poniedziałek, 2 XI, Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). O godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
2. W środę, 4 XI, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
3. W czwartek, 5 XI, przypada święto Wszystkich Świętych
i Błogosławionych Towarzystwa Jezusowego. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do naszego zakonu.
4. “Międzynarodowa Fraternia Ekumeniczna” zaprasza na pierwszy wieczór filmowy z cyklu Net For God w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w Sali Sodalicyjnej przy kościele św. Barbary. Net for God to sieć modlitwy o jedność chrześcijan i pokój na świecie. W ramach Net for God spotykają się chrześcijanie, którym leży na sercu pragnienie Chrystusa, aby wszyscy byli jedno. W tym miesiącu proponujemy obejrzenie 30 min filmu pt: ” Pokojowa rewolucja. Niemcy 1989″, po którym nastąpi krótki czas dzielenia się wrażeniami i modlitwa w zaproponowanych na dany miesiąc intencjach. Spotkania NET FOR GOD będą się odbywać
w pierwsze czwartki miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
5. Przez cały listopad modlimy się codziennie za zmarłych polecanych w Wypominkach w czasie Mszy św. Gregoriańskiej o godz. 16.00, a także w czasie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. o godz. 16.00.
6. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych uzyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki przyjmujemy w zakrystii.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.