Wiadomości duszpasterskie – 1 V 2016

30 Apr 2016 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 1 V 2016

 

  1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 16:00 nabożeństwo majowe. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w naszym kościele bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16:00.
  2. W poniedziałek, 2 V, świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek, 3 V, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy świętych – jak w każdą niedzielę.
  4. W środę, 4 V, św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników, a także miasta Krakowa.
  5. W czwartek, 5 V, o godz. 16:00 zapraszamy do udziału w kolejnej medytacji nad posynodalną adhortacją o rodzinie papieża Franciszka Amoris laetitia. Medytację poprowadzi ks. Jacek Prusak SJ.
  6. W piątek, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  7. Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę, 8 V. Procesja wyruszy o godz. 9.00. Niech nasz udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej wiary i patriotyzmu. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.