V Niedziela Zwykła – 8.02.2015

8 Feb 2015 | Ogłoszenia

1. W poniedziałek, 9 II, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00.

2. W środę, 11 II, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

z Lourdes. Ten dzień przeżywany jest w Kościele jako Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 r. Z tej okazji w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych o godz. 16.00, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia osobom starszym i chorym. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwie.

3. W czwartek, 12 II, o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mężczyzn.

4. W sobotę, 14 II, święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

5. Prosimy o przekazanie 1% podatku dla naszej fundacji „Loyola – Jezuickie Dzieła Pomocy Potrzebującym”. Przez szkoły, bursy, wyższe uczelnie, ośrodki opiekuńczo – wychowawcze oraz pracę wychowawczą przy parafiach, Jezuici dbają o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą działalność, prosimy o zabranie numeru KRS Loyoli, który znajduje się na stoliku pod chórem.

6. Jezuickie Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej MANRESA zaprasza na warsztaty dla rodziców (oraz opiekunów, nauczycieli) dzieci od 2 do 16 lat pt: Z dziećmi na co dzień Jak je mądrze wspierać? Warsztaty odbędą się w czwartek, 12 II, od godz. 18.00 do 20.45, w sali sodalicyjnej (1 piętro). Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć na plakatach.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.