Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

31 May 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31.05.2015
1. W poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 15.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele odprawiane będą po Mszy św. o godz. 16.00.
2. W czwartek, 4 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, (Boże Ciało). W naszym kościele porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia procesja Bożego Ciała odbędzie się z Wawelu na Rynek Krakowski. Rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską, po czym przejdzie drogą królewską na Krakowski Rynek.
3. W piątek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i cicha adoracja do godz. 18.00.
4. Przypominamy, że w zakrystii jest już dostępna najnowsza publikacja, poświęcona ks. Piotrowi Skardze pt: „Ks. Piotr Skarga SJ. Mała biografia”, której autorem jest Marek Balon. Zachęcamy do nabycia tej książki i zapoznania się z biografią naszego wybitnego rodaka.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.