Uroczystość św. Ignacego Loyoli – 31 lipca 2022 r.

31 Jul 2022 | Ogłoszenia

18 Niedziela Zwykła.
Uroczystość św. Ignacego Loyoli,
kapłana, założyciela Zakonu Jezuitów.
31 lipca 2022 r.

  1. Dzisiaj o godz. 15.30 w bazylice NSPJ przy ul. M. Kopernika – Msza święta na zakończenie Roku Ignacjańskiego. W kościołach jezuickich można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego. Po Mszy św.
    o godz. 16.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • w czwartek – św. Jana Marii Vianneya.
  • w sobotę – święto Przemieniania Pańskiego.
  • w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 9.00 – Msza św. w intencji mężczyzn, ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Zapraszamy.
  1. W dniach od 6 – 11 sierpnia odbędzie się 42 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału, szczególnie w grupie 11 – jezuickiej, której przewodnikiem będzie duszpasterz akademicki WAJ, o. Waldemar Los SI. Zapisy na stronie: ppk2.pl
  2. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pomódlmy się za tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę a także o pokój na Ukrainie, na świecie i o pojednanie w naszym Narodzie.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.