Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna

26 Apr 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna – 26 IV

1. W poniedziałek, 27 kwietnia, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00. W ramach „Szkoły modlitwy i wiary”, również w poniedziałek, na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, prowadzonej według metody ignacjańskiej.
2. W piątek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwo majowe, które przez cały miesiąc odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 16.00. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i cicha adoracja do godz. 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
3. W sobotę, 2 maja, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny (w tym roku ta uroczystość jest przeniesiona z niedzieli, 3 V na sobotę, 2 V). W tym dniu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
4. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” pragnie gorąco podziękować za dar kwesty, która odbyła się w kościele św. Barbary 19 kwietnia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w wysokości 2882,40 zł, jakie otrzymali nieuleczalnie chorzy pacjenci Hospicjum św. Łazarza. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, która umożliwia otaczanie opieką medyczną, pielęgnacyjną, psychologiczną i duchową chorych, tak aby mogli przeżyć godnie ostatnie dni swego życia, wśród bliskich i przyjaznych im osób.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.