Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Wielkanocna

19 Apr 2015 | Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna – 19 IV

1. W poniedziałek, 20 kwietnia, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00. W ramach „Szkoły modlitwy i wiary”, również w poniedziałek, na godz. 19.00 zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, prowadzonej według metody ignacjańskiej.
2. W środę, 22 kwietnia, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Towarzystwa Jezusowego.
3. W czwartek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji czwartego czwartku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za małżonków dotkniętych kryzysem. Po Mszy św. możliwość spotkania i rozmowy na trudne tematy małżeńskie.
4. W sobotę, 25 kwietnia, świętego Marka, ewangelisty.
5. Od kilkunastu lat prowadzona jest w Krakowie akcja Pola Nadziei, mająca na celu promowanie idei kompleksowej opieki sprawowanej nad człowiekiem nieuleczalnie chorym. Z tej racji, dzisiaj, po każdej Mszy św. przeprowadzana jest kwesta na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie. Zapraszamy wszystkich do wsparcia tego szlachetnego dzieła.
6. Przypominamy, że we wtorki i w piątki o godz. 19.00 w Sali Sodalicyjnej (na pierwszym piętrze) odbywają się katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Są one głoszone przez grupę osób świeckich, żyjących w małżeństwie i samotnie, oraz kapłana. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą umocnić osobistą relację z Jezusem.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.