IV Niedziela Zwykła – 04.02.2015

4 Feb 2015 | Ogłoszenia

  1. Fundacja Artystyczna Cantito zaprasza na wspólne kolędowanie, które odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00. Kolędy wykonają podopieczni fundacji, która pomaga artystycznie uzdolnionym osobom niewidomym.
  2. We wtorek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy świętych – jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono cykl obchodów skupionych wokół tajemnicy Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd: Kolędy polskie i z różnych stron świata w gitarowej interpretacji wybitnego wirtuoza Jana Oberbeka.
  4. Informujemy, że podczas kwesty na rzecz Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia, która odbyła się w naszym kościele w niedzielę, 28 grudnia 2014 r., zebrano 6.400 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za złożone ofiary i wsparcie tego szlachetnego dzieła.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.