II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 stycznia 2021 r.

16 Jan 2021 | Ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA
17 stycznia 2021 r.

  1. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan. Niech ta intencja ożywia naszą modlitwę.
  2. Także jutro po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się o pokój na świece, pojednanie w naszej Ojczyźnie i o ustanie epidemii koronawirusa.
  3. We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  4. We czwartek wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy. Dzień Babci.
  5. W piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Babciach i Dziadkach, tak żyjących jak i zmarłych na modlitwie.
  6. Przyszła niedziela z ustanowienia papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego.
  7. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  8. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, że: „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

Numer konta bankowego: 68 1240 2294 1111 0000 3723 8977
Towarzystwo Jezusowe – Dom Zakonny, Kraków – Mały Rynek 8

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.