II Niedziela Wielkiego Postu – 1 III

2 Mar 2015 | Ogłoszenia

1.W poniedziałek, 2.03, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do wzięcia udziału w naszej nowej propozycji noszącej nazwę „Szkoła modlitwy i wiary”. Będzie to w każdy poniedziałek o godz. 19.00 godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona według metody ignacjańskiej, a następnie Msza św. z homilią.

3. W środę, 4.03, świętego Kazimierza Królewicza. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do udziału w medytacji nad listem apostolskim Papieża Franciszka z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Medytację poprowadzi o. Bogusław Steczek.

4. W piątek, 6.03, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i cicha adoracja do godz. 18.00.

5. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15.30, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

6. Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosił w naszym kościele o. Józef Augustyn, zostały już umieszczone na stronie internetowej kościoła św. Barbary (swbarbara.jezuici.pl).

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.