I Niedziela Wielkiego Postu – 22 II

22 Feb 2015 | Ogłoszenia

  1. W poniedziałek, 23.02, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zostanie odprawione o godz. 15.00.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do wzięcia udziału w naszej nowej propozycji noszącej nazwę „Szkoła modlitwy i wiary”. Będzie to w każdy poniedziałek o godz. 19.00 godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona według metody ignacjańskiej, a następnie Msza św. z homilią. Mottem tej inicjatywy są słowa Pana Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11, 28-29).
  3. W czwartek, 26.02, z racji czwartego czwartku miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za małżonków dotkniętych kryzysem. Po Mszy św. możliwość spotkania i rozmowy na trudne tematy małżeńskie.
  4. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15.30, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach, za które można uzyskać odpust zupełny.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.