6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023

16 May 2023 | Ogłoszenia

  1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W maju, codziennie po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  2. We wtorek – św. Andrzeja Boboli, kapłana jezuity i męczennika, głównego patrona Polski. O. godz. 16.00 – Msza św. w int. Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja.
  3. W najbliższy piątek – 19 maja, nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, w związku z tym, że o godzinie 19.00, odbędzie się w naszym kościele koncert, którego myślą przewodnią jest Tajemnica zbawienia w śpiewie gregoriańskim. Wykonawcami będzie Schola Gregoriana z krakowskiej Akademii Muzycznej, którą poprowadzi Michał Sławecki. Wszystkich zainteresowanych tego rodzaju śpiewem, który przez Kościół rzymskokatolicki nadal oficjalnie uznawany jest za najbardziej odpowiedni rodzaj muzyki dla kultu religijnego, zapraszamy w piątkowy wieczór.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.