4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

27 Jan 2024 | Ogłoszenia

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18:00 koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu wokalnego Collegium Palestrinae. W programie utwory związane z okresem Bożego Narodzenia autorstwa m. in. Wiliama Byrda, Thomasa Tallisa i Tomasa Luisa de Victorii.
  2. We wtorek, 30 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. dla singli o dobrego męża, o dobrą żonę. Po Mszy św. zabawa integracyjno taneczna w Arcybractwie Miłosierdzia przy ul. Siennej 5.
  3. 2 lutego, w piątek (pierwszy miesiąca), przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane też świętem MB Gromnicznej. Msze św. o godz.: 16:00, 18:00 i 20:00. Na Mszach św. poświęcenie świec-gromnic, które są znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata. Oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 18.00, ubogaci śpiewem chór “Organum”, którego założycielem jest znany krakowski pedagog, chórmistrz i organista – prof. Bogusław Grzybek.
  4. W tym dniu (2 lutego) obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne ofiarowali swoje życie Bogu. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej diecezji.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lutego o godz. 9:00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi a później Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
  6. W sobotę z okazji liturgicznego dnia św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła, udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.