4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023

18 Mar 2023 | Ogłoszenia

  1. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 11.00 w Bazylice Mariackiej – Msza św. w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.
  2. We wtorek o godz. 18.00 – Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Piotra Skargi SI.
  3. W Sobotę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 15.30 i na Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Studentów WAJ rozprowadzać będzie własnoręcznie wykonane wielkanocne kartki świąteczne oraz świece, a w Niedzielę Palmową 2 kwietnia także palmy wielkanocne. Dochód – ofiary zasilą fundusz wakacyjno – rekolekcyjny studentów.
  6. Metropolitalna Kuria Diecezjalna w Krakowie zaprasza w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia na godz. 20.00 pod Okno Papieskie na modlitewne czuwanie, aby dać wyraz wiernej miłości wobec św. Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierci.
  7. Kapelan Ośrodka Caritas w Jabłunicy koło Worochty w Karpatach na Ukrainie, ks. Dima Kowalczuk prosi o pomoc, wsparcie ośrodka dla przesiedleńców ze wschodu Ukrainy. Potrzebują żywności o długim okresie przechowywania i środków higieny. Nie potrzebują ubrań. Końcem marca, zebrane dary będą zawiezione do ośrodka Caritas w Jabłunicy. Jeśli ktoś może wesprzeć, to dary można przynosić przed Mszami św. do zakrystii.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.