3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 kwietnia 2023

22 Apr 2023 | Ogłoszenia

  1. W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. o godz. 16.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek – św. Marka ewangelisty. O godz. 18.00 – Msza św. w int.: o beatyfikację Ks. Piotra Skargi SI.
  3. W czwartek – św. Piotra Kanizjusza, kapłana jezuity i doktora Kościoła.
  4. W sobotę – św. Katarzyny ze Sieny.
  5. W związku z przygotowaniami do procesu beatyfikacyjnego Józefa Andrasza, jezuity; kierownika duchowego św. s. Faustyny, zwracamy się z apelem do osób, które posiadają dokumenty związane z osobą O. Andrasza, np. korespondencję, zdjęcia, itp., aby skontaktowały się z O. Mariuszem Balcerakiem SI, postulatorem procesu beatyfikacyjnego, w celu udostępnienia tych materiałów Komisji Historycznej. Namiary na O. Mariusza: tel. 797 907 732, mail: [email protected]
  6. Dzisiaj po Mszach św. kwesta na rzecz Fundacji Charity Shop – Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej. Fundacja pomaga osobom niepełnosprawnym w aktywizacji zawodowej, m. in. w formie sklepów charytatywnych przy ul. Kalwaryjskiej i Karmelickiej w Krakowie.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.