3 Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022

1 May 2022 | Ogłoszenia

 1. 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny.
  3. Przez cały maj, codziennie po Mszy św. o godz. 16.00 – nabożeństwo majowe. Zapraszamy.
  4. W środę, 4 maja – św. Floriana.
  5. W czwartek, 5 maja – św. Stanisława Kazimierczyka.
  6. W piątek (pierwszy miesiąca) – św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  7. W pierwszą sobotę maja o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz procesję i różaniec na Rynku Głównym.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. towarzyszyć nam będzie schola z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP z Azorów w Krakowie. Po Mszach św. dzieci przeprowadzą zbiórkę w celu dofinansowania ich wakacyjnych rekolekcji nad morzem na Helu. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

68 1240 2294 1111 0000 3723 8977
Towarzystwo Jezusowe Dom Zakonny, Mały Rynek 8, 31 – 041 Kraków.

Ukochani Archidiecezjanie!
Coroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich rodaków w kraju i poza granicami. Przyzywając wstawiennictwa Świętego Biskupa, który postrzegany jest jako ojciec i opiekun całej Ojczyzny, a także patron we wszystkich jej potrzebach, Polacy od setek już lat pielgrzymują do Sanktuarium jego Męczeństwa i proszą o błogosławieństwo dla swojej Ojczyzny. Od dokładnie 550 lat świadkiem tego fenomenu wiary jest Zakon Ojców Paulinów, który za sprawą biskupa Jana Rzeszowskiego, biskupa krakowskiego, oraz księdza Jana Długosza, kanonika Kapituły Katedralnej na Wawelu, w 1472 roku stał się stróżem miejsca męczeńskiej śmierci Świętego Biskupa Stanisława.

W tym roku tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 8 maja. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej ku czci świętego Stanisława przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, Sekretarz ds. Przedstawicielstw Papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Proszę, aby w czasie procesji reprezentowane były wszystkie wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich Ukraińców obecnie zamieszkujących Kraków. Niech w tegoroczną Uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Wszechmogącego Boga popłynie ufna modlitwa o nową moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy. Niech jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach będzie naszym wspólnym świadectwem niezachwianej wiary, głębokiej ufności i miłości względem Boga i siebie nawzajem.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.