23 Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

3 Sep 2022 | Ogłoszenia

  1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek nie ma Mszy św. o godz. 20.00. W tym dniu o godz. 19.30 – koncert w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu – Młodzi Artyści w Krakowie. Program koncertu na plakatach.
  3. W środę – św. Męczenników koszyckich, jezuitów: Melchiora Grodzieckiego i Stefana Pongracza oraz kanonika ostrzyhomskiego Marka Kriża.
  4. W czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  5. W piątek – św. Piotra Klawera jezuity, misjonarza. Piotr Klawer wstrząśnięty niedolą niewolników, oddał się posłudze wobec nich; stał się niewolnikiem niewolników.
  6. W najbliższą sobotę i niedzielę tj. 10 i 11 września br. kazania w naszym kościele wygłosi O. Czesław Tomaszewski SI. Prowadzi on akcję wspierania Misji: Adopcja Serca. Każdy z uczestników Mszy św. otrzyma bezpłatnie biuletyn i kalendarz misyjny na rok 2023. Do nabycia będzie też rękodzieło wykonane przez Malgaszy i Afrykańczyków z którego dochód wesprze misje prowadzone przez jezuitów w różnych zakątkach świata.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.