ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE

23 Dec 2016 | Aktualności

Drodzy Przyjaciele Kościoła św. Barbary,

Weźcie to Dziecko w wasze wnętrze. W wasze oczy, w wasze ręce, w wasze usta, w wasze serce. Niech wasze oczy patrzą jak oczy Jezusa, tzn. niech to będzie spojrzenie wiary, spojrzenie poprzez Ewangelię – na życie, na świat, na rodzicielstwo, na dobra materialne, na cierpienie, na wszystko. Niech wasze ręce pracują jak ręce Chrystusa – a będzie to najbardziej solidna, twórcza praca!       św. Jan Paweł II

Zdumiewa i zadziwia nas bliskość i dostępność naszego Zbawiciela, który naszą codzienność wypełnia radością, nadzieją i boskością. Boży Syn, który stał się jednym z nas i związał się z naszym losem niezniszczalnym węzłem miłości, niech prowadzi Was ku nowej i pięknej przyszłości, która lśni jak betlejemska gwiazda na horyzoncie naszego życia.

Życzę Wam radosnych świąt opromienionych nadzieją, płynącą ze spotkania ze Zbawicielem oraz obfitych darów od Nowonarodzonego Syna Bożego. Niech pełne ufności zawierzenie przychodzącemu Bogu wypełni Wasze serca pokojem, który będzie siłą w codziennej pracy, szczególnie w w Nowym Roku 2017! Szczęść Boże! 

w imieniu jezuitów posługujących w kościele św. Barbary

ks. Tadeusz Kukułka SJ 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.