Wiadomości duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu

15 Mar 2019 | Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019

 

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne: „Ofiar przebłagalnych ani darów nie chcę – mówi Pan”, które prowadzi o. Wacław Oszajca, jezuita z Warszawy. Spotkania rekolekcyjne odbędą się także w poniedziałek i we wtorek (18 – 19 III) podczas każdej Mszy świętej!
  2. W poniedziałek, 18 III, na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek, 19 III, uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP i patrona Towarzystwa Jezusowego. Z okazji 304. rocznicy zawierzenia Miasta Krakowa św. Józefowi, zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zapraszamy!
  4. W okresie Wielkiego Postu są kontynuowane spotkania w kościołach stacyjnych. W kościele św. Barbary takie spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 III, o godz. 18.00, a Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Jan Szkodoń. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
  5. W czwartek, 21 III, na godz. 20.00 zapraszamy na Eucharystię w intencji mężczyzn.
  6. W Wielkim Poście Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godz. 15.30, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, za które można uzyskać odpust zupełny.

Wszystkim Wiernym i Przyjaciołom
Kościoła św. Barbary życzymy
błogosławieństwa Bożego i dobrego tygodnia!

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.