Uroczystość odpustowa w kościele św. Barbary

2 Dec 2016 | Aktualności

4 grudnia 2016 – uroczystość ku czci św. Barbary, patronki naszego kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół naszego kościoła na godz. 16.00 na główną Mszę św. odpustową, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Dziekan Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii św. Floriana w Krakowie.

Z okazji uroczystości odpustowej ku czci św. Barbary zachęcamy do nabycia przewodnika pielgrzyma: Kościół św. Barbary oraz obrazka z modlitwą do św. Barbary. Przewodnik i obrazek z modlitwą są do nabycia w zakrystii i przy głównym wejściu do kościoła.

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.