6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

11 Feb 2024 | Aktualności, Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.; 16:00, 18:00 i 20:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W piątek, 16 lutego przeżywamy Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
  3. W Wielkim Poście: Droga krzyżowaw piątki o godz. 15:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 16:00
  4. Rekolekcje wielkopostne w kościele św. Barbary zostaną przeprowadzone w czasie od niedzieli 17 do wtorku 19 marca. Poprowadzi je jezuita, O. Michał Zalewski z krakowskich Przegorzał.
  5. Po lewej stronie po wyjściu z kościoła jest plakat z bogatą ofertą edukacyjną – bezpłatne studia stacjonarne – jaką proponuje nasz jezuicki Uniwersytet IGNATIANUM w Krakowie.
  6. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, OO. jezuici i Duszpasterstwo Akademickie WAJ zapraszają na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym zatytułowane: “JAK ŻYĆ? Czyli szukać i znajdować Boga we wszystkim”, które odbywać się będą od 25 lutego do 24 marca. Rekolekcje skierowane są dla osób w wieku 20 – 45 lat. Trwają już zapisy, a wszystkie informacje można znaleźć na stronie: rekolekcjekrakow.jezuici.pl

 

Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.