NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA. 2 kwietnia 2023.

1 Apr 2023 | Ogłoszenia

  1. Dzisiaj, Niedzielą Palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiaj też po Mszy św. o godz. 16:00 – ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Metropolitalna Kuria Diecezjalna w Krakowie zaprasza dzisiaj na 20:00 pod Okno Papieskie na modlitewne czuwanie, aby dać wyraz wiernej miłości wobec św. Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierci. Osoby, które nie mogą być w tym dniu przy Franciszkańskiej 3, zachęcamy do duchowej łączności i do zapalenia świec w oknach domów czy mieszkań o godz. 21.37. Ten drobny gest będzie znakiem pamięci i wdzięczności Papieżowi Polakowi.
  3. W Wielki Czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Jest to pamiątka ostatniej wieczerzy Chrystusa, święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21:00.
  4. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i możliwość adoracji do godz. 21:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
    O godz. 15:30 – Droga Krzyżowa.
  5. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w naszym kościele w sobotę o godz. 20:00. Na liturgię przynosimy świece. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w naszym wirydarzu (przy zakrystii) od godz. 9:00 do 15:00.
  6. Spowiedź święta odbywać się będzie według następującego porządku: w poniedziałek, wtorek i środę od 14:00 do 20:30.
    W Wielki Czwartek i Wielki Piątek spowiadamy od 10:00 do 17:30.
    W Wielką Sobotę od 9:00 do 16:00. Nie będzie spowiedzi podczas liturgii Triduum Paschalnego.
  7. W Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek po wieczornej liturgii, młodzi jezuici pracujący w Szkole Kontaktu z Bogiem oraz zespole powołaniowym zapraszają na modlitwę adoracyjną z prowadzoną medytacją ignacjańską. Będzie to okazja, aby głębiej zanurzyć się tajemnicach Triduum Paschalnego. Zaproszenie kierujemy do każdego niezależnie do wieku.
Miejsce na Placu Mariackim, w którym narożnik kościoła św. Barbary z Ogrójcem zbliża się do fary Mariackiej, uchodzi za najbardziej malowniczy zakątek starego Krakowa.